Budujesz osiedle domków, bloków?

Domy w zabudowie szeregowej, bądź bloki mieszkalne? Zwiększ atrakcyjność inwestycji i doprowadź z nami Internet światłowodowy do obiektów.

Sieć światłowodowa zamiast anten na dachu.

W nowo budowanych obiektach deweloperzy przywiązują ogromną wagę do estetyki. Wykorzystanie sieci światłowodowej pozwala na całkowite wyeliminowanie konieczności budowania masztów antenowych, oraz prowadzenia instalacji miedzianej dla zapewnienia podstawowego pakietu programów TV

Opieka nad infrastrukturą teleinformatyczną.

Zwiększenie zyskowności obiektu poprzez przejęcie od Zarządcy części działań związanych z dzierżawą infrastruktury i relacjami z Najemcami. Dobudowa, konserwacja, rozwój i bieżąca obsługa struktury fizycznej.

Obsługa części operatorskiej i klienckiej.

Reprezentowanie Zarządcy obiektu w kontaktach z Operatorami zewnętrznymi przy uzgodnieniach dotyczących zapotrzebowania na dostęp do Internetu, telefonii i sieci LAN oraz związanych z tym warunków technicznych.

Elektroniczne systemy bezpieczeństwa

– Instalacja pełnego pakietu systemu CCTV.
– Systemy Sygnalizacji Włamań i Napadów SSWiN.
– Systemy o szerokim zakresie funkcjonalności i złożoności zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

Wdrożenie i utrzymanie systemu paszportyzacji.

Inwentaryzacja zasobów sieciowych poprzez uzyskanie informacji o stanie technicznym i topologii sieci. Regularna aktualizacja dokumentacji w trakcie dokonywanych zmian oraz zapewnienie ich aktualności i spójności.

Doradztwo merytoryczne na etapie projektu.

Pomoc przy planowaniu projektów telekomunikacyjnych, opracowanie zasad funkcjonowania, wsparcie w doborze sprzętu aktywnego, pasywnego i rozwiązań technicznych.

FTTB – Fiber to the Building

Światłowód doprowadzany jest do budynku odbiorcy, zazwyczaj do poziomu piwnic. Dalej sygnał przesyłany jest, podobnie jak poprzednio, przez przewody miedziane do lokalu abonenta i zakończony routerem z WiFi

FTTC – Fiber to the Cabinet

Architektura polega na doprowadzeniu światłowodu do szafy dostępowej, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie z obiektami. Od skrzynki prowadzone są przewody miedziane.

FTTH – Fiber to the Home

Światłowód doprowadzany jest do samego mieszkania odbiorcy. Kable miedziane są jedynie używane do rozprowadzenia sygnału po mieszkaniu. FTTH to najszybszy i najbardziej niezawodny dostęp do Internetu.